Biuro polowań Polskiego Związku Łowieckiego, założone w 1991 roku.

Diana

Polowania

Zające

Dzięki odpowiednim warunkom środowiskowym oraz prawidłowemu zagospodarowaniu łowisk możemy każdego roku organizować polowania zbiorowe na zające w OHZ: Gierłoż, Gradów, Krośniewice, Przybyszew oraz Rypin.

Gęsi

Sąsiedztwo zbiorników wodnych z gniazdującymi gęgawami oraz szlaki migracyjne gęsi białoczelnej i zbożowej powodują, że idealnym miejscem polowania na te ptaki jest OHZ Rożniaty.

Kaczki

Szczególnie dobre warunki do polowania na dzikie kaczki zapewniają OHZ: Przybyszew, Gola oraz Rypin.

Bażanty

Na polowania na bażanty zapraszamy do OHZ: Grodno, Rypin, Rożniaty, Krośniewice, Gradów, Przybyszew, Czempiń, Nieciecz, Gola, Lisięcice i Moszna.

Kuropatwy

Coraz mniej łowisk może zaoferować polowania na kuropatwy. Dzięki wzorowo prowadzonej gospodarce łowieckiej posiadamy obwody z prężnie rozwijającą się populacją tego polnego kuraka. Na kuropatwy zapraszamy do OHZ: Gola, Krośniewice, Przybyszew, Moszna i Nieciecz. 

Jeleń

Najbardziej sprzyjającym okresem polowań na jelenie byki jest rykowisko, które dostarcza myśliwym wiele emocji i niezapomnianych przeżyć. Na znakomite łowy zapraszamy do kniei OHZ: Mikołajki, Gierłoż, Dretyń, Kujan, Szubin i Wołowiec.  Równie ekscytujące polowania indywidualne na tego zwierza zapewniają OHZ: Gola, Rożniaty, Czempiń oraz Lisięcice.

Daniel

Na jesienne polowania, na daniele byki, zapraszamy podczas bekowiska do OHZ: Dretyń, Kujan, Grodno, Czempiń, Gola, Nieciecz oraz Lisięcice. Oczywiście we wszystkich tych ośrodkach można zapolować również na łanie i cielęta daniela, zarówno podczas polowań indywidualnych, jak i zbiorowych.

Sarna

Wszystkie nasze ośrodki oferują polowania na sarny. Najlepsze warunki do polowania na kozły panują na początku sezonu łowieckiego, jednak bardzo emocjonujące i efektywne łowy zapewnia również polowanie podczas rui. Myśliwych, którzy chcą pozyskać mocne rogacze, zapraszamy do OHZ: Rożniaty, Grodno, Rypin, Krośniewice i Gradów.

Muflon

Polowanie na muflony tryki w naszych obwodach, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Polowania na tę zwierzynę możemy zaoferować w: Czempiniu, Lisięcicach, Goli i Grodnie.

 

Dziki

Względy gospodarcze wymuszają intensyfikację pozyskania dzików na terenie całej Polski. Zapraszamy na polowania zarówno indywidualne, jak i zbiorowe do wszystkich naszych ośrodków.

Zbiorowe łowy na zwierzynę grubą to niezapomniane spotkania w gronie przyjaciół. To też emocje i wspomnienia, które pozostają na lata. Pędzone polowania oferują OHZ: Dretyń, Kujan, Szubin, Mikołajki, Grodno, Gierłoż, Czempiń, Nieciecz, Gola, Krośniewice, Lisięcice, Przybyszew oraz Rypin.